My Cart

Close

Free standard shipping in EU & UK

Moenädalal publiku pahviks löönud Liisi Tui on KiRiVOO uue kollektsiooni disainer.

Pressiteade, 26.03.2019. 


Jätkusuutliku moebrändi KiRiVOO värske kollektsiooni disainis TFW moenädalal publiku pahviks löönud Liisi Tui.

Liisi Tui on tunnustust leidnud moedisainer ja tõusev täht moetavas, kelle värskelt naiselik ja põnev disain säras viimase poole aasta sees juba teist korda Tallinn Fashion Week laval. Viimasel moenädalal esmaesitles Liisi luksuslikku autorikollektsiooni ja möödunud sügisel jätkusuutliku moe brändile KiRiVOO disainitud kollektsiooni SuSi.

KiRiVOO SuSi kollektsiooni ainuesinduslik edasimüüja on täna ei keegi muu kui Tallinna Kaubamaja Eesti disaini osakond. Liisi Tui sõnul on SuSi naisterõivaste kollektsioon inspireeritud põhjamaa hingest ja Eestile nii omasest hallist värvist, mis saadab eestlasi igal aastaajal. Kollektsiooni kuuluvad originaalsete tikanditega kaunistatud kleidid, seelikud, retuušid, pluusid ja jakk, mis on valmistatud keskkonna- ja nahasõbralikest kangastest nagu orgaaniline puuvill ja bambusviskoos. Kaubamaja moevaldkonna kaubandusjuht Kätlin Häninen kinnitab, et KiRiVOO rõivakolletsioon saigi valikusse võetud, et täiustada Kaubamaja Eesti disaini rõivastega, millel on kasutatud rahvuslike mustreid, kuid mis mõjuvad seejuures moekalt ja naiselikult. KiRiVOO asutaja ja juht Ines Karu-Salo lisab: “Lisaks sellele, et Liisi käekiri on silmapaistvalt särav, on ta ka koostööpartnerina äärmiselt püüdlik ja meeldiv. Tema suureks inspiratsiooniks on säravad ja naiselikud persoonid, mistõttu näitlejanna Ingrid Margus tema loomingu esinäoks sai ka valitud.”

Arteri moeajakirjanik Kristina Herodes kajastas hiljuti, et TFW moepublik on pahviks löödud – Liisi moekunst on värske, põnev, kristalliseerunud ja küps. Liisi ise ütleb, et juhindub kaunitest kunstidest ning armastusest ilu, naiselikkuse ja jätkusuutliku moe vastu. Liisi loodud autorikollektsioon jõudis kõrgmoe turule moebrändi Virtuoza by Liisi Tui nime all ning selle kollektsiooni rõivad on loodud luksusbrändidele toodetud kangaste laojääkidest, nagu samet ja siid. Liisi on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ja varem tunnustust leidnud Antoniuse moeshowl ja ERKI moeshowl. 

Kolm küsimust Liisile:

1. Mis Sind kui disainerit inspireerib?
Moedisainis paelub mind mõte kuidas luua unistusi ja meeleolu, kuidas leida ja avastada inimestes nende kaunimad omadused ja neid peenes vihjete keeles esile tuua.

2. Kuidas leidsid tee disaini juurde?
Huvi  kunstilise eneseväljenduse vastu on mind saatnud juba lapsepõlvest alates. Olles tegelenud kujutava kunstiga, eelkõige akti-joonistustega on inimese keha -  oma olemuse ja konstruktsiooniga minu jaoks kõige alus. 

3. Miks Sind motiveeris KiRiVOO brändile disainima? 
KiRiVOO puhul motiveeris mind eelkõige soov töötada jätkusuutliku moefirma heaks ja ökokangastega ning katsetada oma loomingulist poolt väiketootmisega tegelevas eksklusiivses moeettevõttes.

Fotod: TFW, Erlend Staub. Viimasel pildil keskel vasakult paremale: Kristiina Jeromans, Ines Karu-Salo, Liisi Tui. 

KiRiVOO
on ajatult elegantne ja eestimeelne disainerrõivaste bränd teadlikule, stiilsele ja tugevale naisele. Naisele, kes hindab rõivaste juures selle eksklusiivsust, mugavust, kvaliteeti ning naha- ja keskkonnasõbralikke materjale. KiRiVOO toodete tootmiseks kasutatud hinnalised ja sertifitseeritud jätkusuutlikud kangad on hangitud Suurbritanniast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Hollandist, Itaaliast ja Eestist.  Kõik rõivad valmivad professionaalse käsitöö tulemusel kõrge standardiga Tallinna õmblustöökojas. KiRiVOO kollektsioone on esitletud Tallinna ja Londoni moenädalatel ning brändi jätkusuutlikku tegevust on tunnustanud Oxford Fashion Studio, Not Just a Label, Sustainable Angle, Common Objective, Conscious Fashion Campaign koostöös United Nations organisatsiooniga, Ethical Brands Directory, Hilton Tallinn Park hotell ja Estonian Folks International.