My Cart

Close

Free standard shipping in EU & UK

Intervjuu KV Disaineri Kristiina Jeromans´iga

Kristiina Jeromans on Eesti  Kunstiakadeemias moedisaini eriala kolmanda kursuse tudeng. Oma loominguga on ta osalenud kolmel aastal Erki moeshow´l. Lisaks on Kristiina teinud koostööd Eesti erinevate brändidega ja lauljanna Tanja Mihhailovaga.  

1. Palun iseloomusta ennast ja oma loomingut? Ma olen iseloomult küllaltki rahulik ja konkreetne, samuti perfektsionist - kõik peab olema paigas ja väga korralikult viimistletud. Vahel ka tagasihoidlik. Enamjaolt rõõmsameelne. Samad jooned kanduvad üle ka minu loomingusse. Ise näen enda loomingut sedasi, et see on naiselik, vahel armas, tooted on küllaltki keerukad, kuid neid on alati võimalik kanda. Samuti on suul suur austus käsitöö vastu.

2. Kust leiad inspiratsiooni? Üldjuhul tuleb inspiratsioon vanadest lugujuttudest, ajaloost, loodusest.

3. Kirjelda oma esimest kokkupuudet moemaailmaga? Avastasin 14. aastaselt välismaa moeblogijad, kes tundusid tollel hetkel täiesti ulmeliselt lahedatena. See oli hetk, kui mood mu täiesti ära võlus.

4. Mis motiveeris Sind KiRiVOO disaineriks hakkama? Alati on toreuusi väljakutseid vastu võtta  ja ennast proovile panna. Lisaks meeldib mulle KiRiVOO missioon "teha moodi õigesti" ja soovisin sellest osa saada. 

5. Kuivõrd arvestad disainides tulevaid moetrende? Enda autoriloomingu puhul ei arvesta üldse. Disaineritel on tekib kuidagi selline tunnetus või aimdus, mis tuleval hooajal ees ootab meid.  Tööstusdisainerina tuleb aga ikka silma peal hoida abimaterjalidel nagu WGSN jt. trendiennustajad.

6. Mida pead enda seniseks suurimaks saavutuseks: Mis on tugevalt mõjutanud Sinu arengut moekunsti suunal? Üksi suurimaid mõjutajaid on praktika Vietnamis Xenia Joosti juures. Sellest kasvas välja ka koostöö, mis kestab siiani. 

7. Millisele naisele on kandmiseks disainitud Sinu Apolline kollektsioon? Mis muudab need eriliseks? Apolline on mõeldud enesekindlale, naiselikule ja aktiivsele naisele. Apolliine kollektsiooni muudab eriliseks kindlasti materjalid, mida on kasutatud, lõikelised lahendused, värvid ning tikand.