My Cart

Close

Free standard shipping in EU & UK

Eksklusiiv! Intervjuu meie moekunstnikuga

Rõõm on esitleda meie esimest intervjuud Teele Koel´iga, kes on KiRiVOO moedisainer ja kaasasutaja. See intervjuu ei kõnele asjadest, mida on kodulehel juba kajastatud, vaid räägib Teele maailmast, kust ta inspiratsiooni ammutab ja kuidas temast moekunstnik sai. (22.veebruar 2016, I.K-S)

Kuidas leidsid tee moemaailma?
Olen pärit Saaremaalt (Kuressaarest) ja lapsepõlves mul suuri unistusi ei olnud. Ema pakkus mulle võimalust minna kunstikooli, kus mind huvitas just moestuudio. Sealt said alguse esimesed nö. kollektsioonid kohaliku moekonkursi jaoks. Iga aasta õnnestus sealt auhind saada ning see motiveeris edasi tegutsema. Pärast koolilõppu oligi see põhiline huviala välja kujunenud.

Mis on mõjutanud Sinu teekonda moedisaineriks saamisel?
Noorena olin väga vaimustatud sellisest üritusest nagu SuperNoova, kus konkurssi viimastel aastatel iga hinna eest ka kohal käisin. Oma kollektsioonidega õnnestus mul saada Future FIBIT konkurssile, mis oli minu jaoks tõesti suur asi. Minu asju kandsid päris modellid, kes pärast laval käimist, pidid väga kitsas ruumis hakkama saama ülikiire riietevahetusega, lavatagune oli täis stilisti väljavalitud riideid ja modellidele tegid soenguid, meike profid. Suureks saavutuseks pean enda noorusest hoolimata osalemist mitmel tunnustatud moeshowl ning jätkuvat inspiratsiooni uute võistluskollektsioonide loomisel. Niisamuti on EKA õpingud tugevalt mõjutanud minu teekonda.

Kust leiad inspiratsiooni?
Inspiratsiooni võib saada loodusest, kultuurist või näiteks ka mõnest väga ägedast kangast. Ideed liiguvad meie ümber koguaeg, tuleb lihtsalt osata need kinni püüda.

Kuivõrd arvestad disainides moetrende?
Vaatan küll uusi välja tulevaid kollektsioone, kuid otseselt midagi ei kasuta. Kui mõni idee end alateadvusesse salvestab, siis tuleb ta minu ideedena ehk hoopis omamoodi välja.

Mis motiveeris Sind oma brändi looma?
Oma brändi ajendas mind looma asjaolu, et orgaanilistest kangastest ja looduslähedastest materjalidest rõivatootmine on maailmas suhteliselt lapsekingades, eesmärk on anda enda panus inimeste teadlikuse suurendamisele tervislikest ja loodussõbralikest materjalist ja moest. Lisaks soovisin anda endast suurema panuse ning näha vaeva oma asja nimel.  

Millega üllatab KiRiVOO järgmisena?
Kirivoo tuleb sügise eel välja laiahaardelisema kollektsiooniga, mis on ennekõike silmale ja kliendile ahvatlev, Eesti temaatikaga ning mugav kanda.